Star Wars univerzum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Wars univerzum

Star Wars univerzum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Könyvtár

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Adila Kenpachi
Padawan
Padawan
Adila Kenpachi


Hozzászólások száma : 15
Mestere : Manar Endo Jedi Lovag
Registration date : 2009. Jan. 02.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeSzomb. Jan. 03, 2009 3:24 pm

Ugyan nem akkora mint a coruscanti Jedi archívum, de lényegesen fontos adat keresés miatt.
Vissza az elejére Go down
http://neoirasai.bloginternet.net/The-first-blog-b1-0.htm
Adam Korr
Padawan
Padawan
Adam Korr


Hozzászólások száma : 30
Mestere : Dake Khaar (halott)
Registration date : 2008. Dec. 18.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2009 7:03 pm

Kinyílt az ajtó, én pedig lassan besétálltam rajta. Szép kis könyvtár tárult elém, ahol rengeteget tartózkodtam minden napjaim során. Ez a hely volt, ahová jártam, mikor tájékozódni akartam a történelemről, információt gyűjtöttem, vagy éppen csak szimplán kikapcsolódtam.

Könyvtár 250px-Lost_Twenty_Busts

Mikor ifjabb voltam, s a Coruscanton éltem a Jedi Rendnek ott is volt egy külön könyvtára. Ez a terem arra emlékeztetett leginkább.
~ Milyen ismerős. Vajon Vector is jön? Talán jobbnak látja innen megfigyelni a bent lezajló eseményeket, hiszen itt is meg tudjuk tekinteni a küzdőtéren felszerelt kamerák által, a bent lezajló dolgokat.~ gondoltam magamban, ezt követően leültem egy hosszabb asztalhoz, ami legalább tíz személyes volt, és számítógép volt beleépítve. Rákapcsolódtam a kamerákra, majd a felvételt színesben kivetítette az asztal fölé. Közben pedig egy másik adatot kerestem meg. A ruusani csata történetét olvasgattam a monitorról. Így mind a két dolgot figyelemmel tudtam kísérni.
~ Kíváncsi vagyok mikor kezdik, és ugyan ki az erősebb? Hamarosan ki fog derülni minden. Addig elfoglalom magamat ezzel.~ mondtam magamban, majd olvasni kezdtem a leírás tartalmát.
Vissza az elejére Go down
Vector Radnar

Vector Radnar


Hozzászólások száma : 16
Registration date : 2009. Jan. 28.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2009 7:54 pm

Megfogattam Adam ötletet, és elmentem én is a könyvtárba. Belépve a könyvtárba hatalmas polcokat pillantottam
meg, amik nagyobb mértékben kék színűek voltak, de volt köztük más színű is. Leültem Adam mellé a hatalmas
asztalhoz és én is bekapcsoltam a monitorokat, hogy kövessem az eseményeket. Láttam Adamat, hogy belemerült
az óriási lapú könyvbe, ezért nem zavartam meg, sőt tetszett is ez a némaság, ami átjárta a könyvtár falait.
~Kellene nekem is könyvet olvasnom, mert itt unatkozni fogok..-Gondoltam magamban, majd bekapcsolva hagytam
a monitort és felálltam. Elindultam a hatalmas könyvrengeteg között és az egyiken megakadt a szemem. Nem tudtam,
hogy miként sikerült észrevennem, de egy könyvet vettem észre aminek a neve ez volt: Az erő birtoklása. Ezt a címet
olvastam és egyből felkeltette a figyelmemet. Levettem a polcről és az asztal felé sétálltam, miközben a borítót néztem.
Érdekes bőr anyagú volt, de szinte éreztem, hogy ezt a könyvet valamilyen furcsa erő járja át a lapokat. Majd leülltem
és rápillantottam a képernyőre.
~Hamarosan elkezdik a harcot...-Állapítottam meg, majd a hatalmas könyvet kinyitottam és elkezdtem olvasni.
A könyvben az erőhasználatről volt szó, mivel én erőt hasznáok jobban ezért nekem, ez a könyv rendkívül módon tetszett.
Még néha rápillantottam a monitorra is, nehogy lemaradjak a kezdő ütésekről...
Vissza az elejére Go down
Adam Korr
Padawan
Padawan
Adam Korr


Hozzászólások száma : 30
Mestere : Dake Khaar (halott)
Registration date : 2008. Dec. 18.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2009 8:47 pm

Megérkezett Vector is majd leült mellém, de nem szólalt meg, nem akarta megzavarni az olvasásomat. Az az igazság annyira belemerültem az olvasásba, hogy alig vettem észre a közeledtét. Végül mégis feltűnt, mikor helyet foglalt mellettem.
- Szóval te is eljöttél. Jobb ez így, nem kell őket zavarnunk, amúgy meg innen is szemmel tudjuk követni a dolgok menetét.- jelentettem ki. A ruusani csata nagyon érdekes volt. Az adatbankja leírta, hét nagyobb csatából állt, ráadásul hatalmas seregekkel rendelkezett a Galaktikus Köztársaság, és az Új Sith Birodalom is. Több mint húszezer Sith gyűlt össze. A Köztársaság erőit Lord Hoth, a Sithekéit pedig Lord Kaan a Sith Sötét Nagyura vezette. A hét csatából ötöt nyertek a Jedik, és erőik a maradék kettőt pedig a Sötét Oldal serege mondhatta magáénak.
~ Húszezer Sith? Ennyit még elképzelni is nagyon rossz.~ gondoltam magamban, majd tovább nézegettem az irományt. Vector egy könyvet vett le a polcról, amin nekem is megakadt a szemem.
- Vigyázz azzal a darabbal barátom, mert akár 4000 éves is lehet. Nagyon ritkák már az ilyen kézzel írott könyvek, de úgy látszik a lázadóknak sikerült valahonnan ilyen értékes dolgokat is beszerezni. Talán a Coruscant- i Jedi Templomból, vagy máshonnan. Őszintén megvallom fogalmam sincs róla.- jelentettem ki, ám ekkor észrevettem, hogy már elkezdődött a párbaj is.
- Nocsak úgy látom kezdetét vette a harc.- mondtam, s egy kicsit felfüggesztettem az olvasást.
Vissza az elejére Go down
Vector Radnar

Vector Radnar


Hozzászólások száma : 16
Registration date : 2009. Jan. 28.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 12:18 am

Figyelmeztetett Adam a kézzel írott könyvel, és megfogattam a tanácsát lassabban lapoztam és az
újamat sem tettem rá a lapra, amivel az olvasásomat követni tudnám. Majd lassan felnéztem, és így szóltam:
-Köszönöm, hogy figyelmeztettél szóval azért éreztem az erőnek a jelenlétét a könyven, hisz egy
ilyen régi könyv, még ha akarnák sem lehetne megőrizni...-Mondtam Adamnak és én is a képernyőre pillantottam.
~Elkezdőtött a harc és máris fénykardpárbaj alakult ki...-Gondoltam magamban, majd Adam példájára felfüggyesztettem
én is a harcot, hogy megnézzem ki fog nyerni ebben a küzdelemben, de tudtam, hogy ez csak egy baráti gyakorlás.
A képernyőn, jól kivehetőek voltak mind a két fél vágása és a védekezése mind a ketten jól használták a fénykardot, és az
akrobatikus mozdulatokban is otthon voltak.
~Kíváncsi leszek, hogy ki fog előnyben részesülni ebben a harcban...-Gondolkodtam el ismét a gyakorláson, majd lassan
a könyvet lapozgattam tovább...
Vissza az elejére Go down
Adam Korr
Padawan
Padawan
Adam Korr


Hozzászólások száma : 30
Mestere : Dake Khaar (halott)
Registration date : 2008. Dec. 18.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 3:21 am

Vector megköszönte, amiért figyelmeztettem a könyv értékére.
- Ugyan már igazán nincs miért köszönetet mondanod. Nekünk köteleségünk, hogy megőrizzük a jövő generációinak a múlt emlékeit, mégha nem is vagyunk Jedik. Főleg ezekben az időkben, amikor a sötétség vette át a hatalmat.- közöltem Szürke Jedi társammal, miközben egy félmosoly jelent meg az arcomon, de hamar el is tűnt, ugyanis teljes erővel a párbajra koncentráltam. Igaz még csak nem rég vette kezdetét a dolog, de már az első ütések is izgalmasak voltak.
- Úgy látom Jaden a II. Forma elkötelezettje, míg Adila az V. Formát használja. Ez igazán izgalmasnak ígérkezik, mivel mind a két vívásmód erősen a támadásra összpontosít.- állapítottam meg, ezt követően kicsit tovább nézegettem az előttem lévő, kis monitorba helyezett adatbank szövegét.
- Igazság szerint nem akartam használni most a IV. Formát, mert az akrobatikus lépéseimmel, akaratlanul is képse vagyok sebzést okozni sajnos. Ezért döntöttem úgy, nem harcolok. Igazából leginkább egy olyan erllen harcolnék, aki a védekezésre összpontosít. Vector szabadna tudnom te melyik vívásformát használod a hét közül? Mint már tudod én a negyediket, az Atarot.- éreklődtem Vector Radnartól, miközben az asztalon lévő könyv borítóját figyeltem, amely a srác előtt terült el.
Vissza az elejére Go down
Vector Radnar

Vector Radnar


Hozzászólások száma : 16
Registration date : 2009. Jan. 28.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 11:29 am

Beszélgettünk Adam Korr-al hosszasan, majd elmondta, hogy ő az IV. vívásformát használja
és én ennek nagyon megörültem.
-Hát igen a IV. vívásforma ellen nagyon nehéz küzdeni, sok akrobatikus mozdulat ellen semmilyen
támadó forma nem veheti fel a harcot, csak ha valaki már nagyon jártas a vívásban...-Mondtam Adam-nek,
de tudtam, hogy ő ezzel tisztában van és tudja, hogy pont ezért erős a vívásban.
-Én a III. vívásmódot használom a neve Soresu-ként terjedt el. Erős passzív védelmet nyújt. Nekem ez vált
be, hisz én erő használó vagyok, így nekem ez biztosít tökéletes védelmet amíg az erőmmel győzöm le ellenfelemet...-Adtam tudtára Adam-nak és közben a markomat szorítottam, ezzel jelezve a bennem lakó erőt.
-Folytassuk a harc nézését, most már mind a ketten felmérték egymás erejét...csak most kezdődik az igazi harc..-Mondtam Adam-nak és már szinte bele se pillantottam a kézzel írott, hatalmas könyve...
Vissza az elejére Go down
Adam Korr
Padawan
Padawan
Adam Korr


Hozzászólások száma : 30
Mestere : Dake Khaar (halott)
Registration date : 2008. Dec. 18.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 12:29 pm

Vector elmesélte, hogy ő a III. Formát használja, aminek eléggé megörültem, mivel az tökéletes védelmet nyújthatna neki az én IV. Formámmal szemben.
- Hm... Ez számomra igen jó hír. Ha gondolod mi is edzhetnénk egyet, miután Jaden és Adila végzett a saját harcukkal. Mit szólsz hozzá?- tettem fel a kérdést, ezt követően lassan be is fejeztem a "történelem órát". Kivettem a számítógépből az adatot, majd visszahelyeztem arra a polcra, ahonnan eleinte levettem. A ruusani csata nagyon izgalmas volt, és minden apró részlete tetszett. Otthon a Coruscanton soha nem tudtam elolvasni, mert állandóan kikölcsönözte már valaki, mikorra lett volna időm az elolvasására. Közben a kivetítő tökéletes élethűséggel közvetítette a párviadalt, de én egy kicsit az ablakhoz mentem. Kinéztem a hatalmas fák rengetegei közé. Eztán visszaültem a helyemre.
- Nuygtalanító érzéseim vannak. Ezt a helyet teljes mértékben átjárja az Erő, főleg most, hogy a maradék Jedik, Szürke Jedik egy része is ide telepedett le. Egy tapasztalt Erőhasználó azonnal felismerné a hely jelentősségét, ha betenné ide a lábát. Óvatosan kell eljárnunk, nehogy Vader, vagy az uralkodó rábukkanjon a helyre, mert akkor nem csak mi, hanem a még fiatal Lázadók Szövetsége is elbukik.- jelentettem ki, elég nyugtalanul. Hallottam ugyan róla, néhány Jedi mester még él szétszórva a bolygón, de nagyon nehéz lenne egyenként rájuk bukkanni.
Vissza az elejére Go down
Vector Radnar

Vector Radnar


Hozzászólások száma : 16
Registration date : 2009. Jan. 28.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 12:50 pm

Megkért Adam, hogy küzdjek meg vele, amint Adila és Jaden befejezte az edzést, a küzdőtérben.
-Én elfogadom és örömmel hallom, hogy te a IV. vívásformát használod. Szerettem volna megküzdeni
mindig is, egy ilyen erőteljes és akrobatikus mozdulatsorokkal átitatott vívásformával...-Mondtam Adamnak,
majd ismét a képernyőt bámultam.
Láttam Adamat, ahogy feláll, egy kicsit járkál.
~Valószínűleg nyugtalanítja azaz erő ami átjárja ezt a helyet, de nincs egyedül, hisz én is nyugtalan vagyok...-Gondoltam magamban, majd én is visszahelyeztem a könyvet a polcra.
Majd megkérdeztem Adam-et, hogy elindulunk-e a küzdőterembe, és vártam a válaszát..
Vissza az elejére Go down
Adam Korr
Padawan
Padawan
Adam Korr


Hozzászólások száma : 30
Mestere : Dake Khaar (halott)
Registration date : 2008. Dec. 18.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2009 7:33 pm

Vector elfogadta a kihívásomat, és megkérdezte, visszamegyünk- e a kütdőtére?
- Szerintem várjuk meg, amíg befejezik ott a harcot. Ha már megígértük, hogy eljövünk, akkor nem tartom jó ötletnek csak úgy ismét beállítani oda... Viszont... talán van egy másik hely, ahol kicsit be tudnánk melegíteni. A Jedi képző.- jelentettem ki, majd kikapcsoltam a kivetítő gépet, hiszen már nem volt rá szükség.
- Na akkor indulhatunk?- tettem fel a kérdfést. Miután Vector is beleegyezett a dologba, otthagytuk a könyvtárat. Utunk kifelé vezetett ebből a templomból, mivel pár száz méterre tőle volt található a kiképző terep,ová én szerettem járni, viszont nem csak egy volt belőle.
~ Azt hiszem ez jó szórakozás lesz egynék, és én mindenképpen élvezni fogom.~ gondoltam magamban, mialatt tovább folytattuk utunkat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Star Wars univerzum :: Yavin-4 :: Massasi templomok-
Ugrás: